diákmunka

Sokan keresnek diákmunkát manapság – nemcsak a középiskolásokra kell itt gondolni, akiknek egy egész nyár áll rendelkezésére ahhoz, hogy a zsebpénzüket megkeressék, hanem az egyetemistákra, főiskolásokra is.

Nekik olykor nehezebb a helyzetük, hiszen ők a szorgalmi és a vizsgaidőszakban is kénytelenek dolgozni, hogy fizetni tudják az albérletet. Segíthet nekik az, hogy jó sok álláshirdető oldal van a neten, ahol el lehet kezdeni a keresgélést.

Például a pecsallas.hu link az egyik, amelyen diákmunkát lehet találni. De mik közül lehet választani? Nézzük!

Mit szeretnénk dolgozni?

Ha megkérdezünk egy egyetemistát, hogy milyen területen vállalna diákmunkát, akkor biztosan azt válaszolja, hogy olyan helyen, amely kapcsolódik a jövőbeli elképzeléseihez.

Így például azok, akik a természettudományi karra járnak, gyakran a mezőgazdaság vagy a környezetvédelem területén néznek szét elsősorban, míg a közgazdaságtudományi kar hallgatói irodai munkát keresnek: az ügyfélszolgálati, a marketinges vagy a sales-es állások lehetnek vonzóak számukra.

De persze van, hogy az időbeosztás közbeszól: akinek este későig vannak órái, az nem biztos, hogy el tud menni egy vállalathoz adminisztratív feladatokat ellátni napi 4 órában – ilyenkor a legtöbben megalkusznak, és felszolgálóként vagy futárként helyezkednek el.

Nem rossz dolog kipróbálni magunkat többféle helyen, többféle munkakörben! Nyugodtan nézzünk szét az álláspiacon, és keressük meg azt a szegmenst, ami szóba jöhet. Olyat kell találni, ahol jut elég időnk a munkavégzésre a tanulás mellett, fejlődhetünk is és a fizetés is megfelelő.

Hol keressünk munkát?

Ahogy már írtuk, az álláshirdetésekkel foglalkozó oldalakon érdemes elsősorban szétnézni. A legnagyobb esélyünk itt van arra, hogy az érdeklődési körünknek megfelelő munkát találjunk. Ezeken a honlapokon ugyanis kategorizálják a hirdetéseket, így csak azokra kell kattintanunk, amelyek relevánsak számunkra.

Mezőgazdaság, környezetvédelem? Marketing? Logisztika? Bármit megtalálunk, de ha van kimondott elképzelésünk, akkor a kulcsszóra is rákereshetünk – pl. felszolgáló, futár, asszisztens, stb.

Ott vannak továbbá a közösségi média oldalai is: lépjünk be álláshirdető csoportokba, olvassuk a helyi fórumokat, így nagyobb esélyünk lesz munkát találni az adott városban.

Ne feledkezzünk meg a célzott álláskeresésről sem! Ha van egy szimpatikus cég, ahol szívesen dolgoznánk, akkor nyújtsuk be oda az önéletrajzunkat, így bekerülünk az adatbázisukba.

Természetesen a neten kívül is van lehetőség állást találni: a hirdetőtáblák vagy az ismerősök útján való ajánlás is ilyen. Ezekben is bízhatunk.

Hogyan viselkedjünk az állásinterjún?

Ha egy jól megírt, összeszedett önéletrajzzal jelentkezünk, nagy eséllyel interjúra fognak behívni. Itt legyünk őszinték: mondjuk el a munkáltatónak, milyen az időbeosztásunk, mik az igényeink. Később nehogy konfliktus legyen a félreértésekből. Ne feledjük, hogy a beszélgetés tapasztalatszerzésre is jó a későbbi állásinterjúkhoz.

Kép forrása: Pixabay.com

Hirdetés (X)

Friss cikkek innen:Támogatott tartalom

Comments are closed.