A saját medence lehetővé teszi, hogy kellemesen fürödjünk otthon is, kihasználva a napsütést, a társaságot, a jó időt és a szabadidőt, és nem kell melegebb éghajlatra utazni ezért. Vannak azonban olyan időszakok, amikor a víz hőmérséklete nem elég meleg ahhoz, hogy a nyári hónapokon kívül élvezzük azt.
Éppen ezért a hőszivattyú az ideális elem az úszómedencénk számára, hogy meghosszabbítsuk a fürdőszezont, és tökéletes hőmérsékletet (általában 27 és 29 fok között) érjünk el, amikor eljön a fürdés ideje.
Ez a berendezés lehetővé teszi, hogy jó körülmények között hosszabb ideig kihasználhassuk a medence előnyeit: úszás, pihenés, társaságban fürdés, játék stb.
A medence által nyújtott összes tevékenységet több hónapon keresztül élvezhetjük a hőszivattyúnak köszönhetően, amely ideális hőmérsékletet biztosít a víznek, így sosem akarunk majd belefagyni.
Ha nincs elegendő tőkénk a telepítésre, támogatást is igénybe tudunk venni.
Az úszómedence hőszivattyú működése és hatékonysága
A hőszivattyú egy egyszerű és hatékony rendszeren keresztül működik azzal a céllal, hogy hőt szolgáltasson a medence vizének. Ez a berendezés egy elpárologtatóval rendelkezik, amely a kinti levegőből származó energia összegyűjtéséért és a medencevízbe való átviteléért felelős, hogy növelje annak hőmérsékletét.
Ez azt jelenti, hogy a víz felmelegítéséhez felhasznált energia nagy része egy természetes közegből, a levegőből származik. Így az energiának a 20%-a elektromos, 80%-a pedig természetes forrásból származik.
Azt is érdemes megjegyezni, hogy a hőszivattyú könnyen telepíthető és új vagy már teljesen kész medencékbe is beszerelhető. Csak elektromos és hidraulikus csatlakozásra van szükség, így egy egyszerű és gyors telepítéssel máris élvezhetjük a hőszivattyú előnyeit.
Hogyan válasszuk ki az ideális hőszivattyút a medencénk számára?
Különböző szempontokat kell figyelembe vennie ahhoz, hogy a megfelelő hőszivattyút válasszuk ki medencéhez. Általánosságban elmondható, hogy ha nem tudunk döntést hozni, akkor inkább forduljunk szakemberhez. A yetiklima.hu hőszivattyú központban találhatunk kedvünkre valót. Ettől függetlenül a következő tényezőket érdemes figyelembe venni:
- Mekkora a medence mérete?
- Milyen hónapokban akarjuk használni?
- Milyen a szél iránya (általában)?
- Mennyire napos vagy árnyékos a medence?
- Földbe épített vagy föld feletti?
Az a legfontosabb, hogy a hőszivattyú normális működéssel is hatékony maradhasson, ezért karban is kell tartani, továbbá jól át kell gondolni a méreteket. Könnyen kiszámíthatjuk a szükséges potenciált, ha alkalmazzuk a következő formulát: a medence fűtéséhez szükséges kW-ok számának kiszámításához a medence köbméterét (m3) meg kell szorozni 0,3-mal.
Termikus takaró, a hőszivattyú ideális kiegészítője
A hőszivattyú nagyszerű eredményeket ér el a medencevíz fűtésében, bár fontos, hogy néhány olyan elemmel is kiegészítsük, amelyek megakadályozzák a hőveszteséget. A hőtakaró lehetővé teszi, hogy a medence vize le legyen fedve, amikor senki sem használja, valamint az éjszakaiórákban.
A takaró fenntartja az elért hőmérsékletet, sőt, a napsütéses órákban még növelheti is azt, és egyéb előnyök mellett megakadályozza a víz elpárolgását. Ezért erősen ajánlott a hőszivattyú támogatására hőtakarót használni a víz felmelegítéséhez.
Kép forrása: Premiummedence.hu
Hirdetés (X)